Pytania i odpowiedzi

Tak, jest możliwa dostawa za granicę Polski. Cena uzależniona jest zarówno od wagi nadawanej przesyłki, jak i adresu docelowego. Dostawy zagraniczne wyceniane są indywidualnie.
Tak - wystarczy, że podczas zamawiania poinformujesz osobę przyjmującą zamówienie o przesyłce NO-NAME. Twój Klient otrzyma przesyłkę bez naszych oznaczeń i danych. W polu nadawca będą wpisane Twoje dane. Faktura zostanie wysłana do Ciebie na adres email bądź pocztą.
Tak, odbiór osobisty jest możliwy w siedzibie naszej Firmy w Krakowie przy ulicy Rzemieślniczej 1 w godzinach 8-16 w dni powszednie.
Koszty dostawy uzależnione są od wagi zamawianych produktów, jak również od sposobu dostawy. Dostępne opcje dostawy wraz z ich cenami Klient może uzyskać od osoby przyjmującej zamówienie.
Zamówienia w Krakowie i okolicy dostarcza firmowy kierowca. Zamówienia dostarczane poza Kraków wysyłamy za pośrednictwem kuriera FEDEX / DPD / GLS
Spad to odległość pomiędzy linią cięcia a polem zadruku. Wymagany spad to 3 mm. Więcej o spadach na naszym blogu https://systemdruk.pl/s-jak-spad/
W pliku graficznym należy utworzyć dodatkową warstwę o nazwie „Tłoczenie” i umieścić w niej elementy, które mają być przetłoczone. Elementy umieszczone w warstwie „Tłoczenie” muszą być zbudowane z koloru 100% K i należy spasować je względem elementów drukowanych. W związku z ograniczeniami technologii, należy unikać stosowania zbyt małych elementów. Grubość linii nie może być mniejsza niż 2 pkt, natomiast wielkość tekstu nie mniejsza niż 14 pkt. Grubość linii w każdym miejscu elementu tłoczonego musi wynosić minimum 0,4 mm. Dopuszczalna odchyłka w pasowaniu wynosi 0,5 mm. Projekt należy zapisać w formacie pdf, gdzie maskę tłoczenia należy umieścić jako kolejna strona projektu.
W pliku graficznym należy utworzyć dodatkową stronę lub warstwę z maską UV. Elementy lakierowane (maskę) należy przygotować w kolorze dodatkowym (spot) 100% z załączoną opcją nadrukowywanie (overprint) oraz spasować względem elementów drukowanych. W związku z ograniczeniami technologii należy unikać lakierowania małych elementów. Grubość linii nie powinna być mniejsza niż 1 pkt, natomiast wielkość tekstu nie mniejsza niż 12 pkt. Dopuszczalna odchyłka w pasowaniu wynosi 0,5 mm. Projekt należy zapisać w formacie pdf, a sposób umieszczenia maski skonsultować z opiekunem przed wypuszczeniem pliku do druku.
Tak, Klient może zamówić wykonanie projektu graficznego, wysyłając emaila z zamówieniem prac graficznych na adres Opiekuna z informacją o zakresie prac jaki ma zostać wykonany oraz z materiałami (tekst, loga, zdjęcia etc.) niezbędnymi do wykonania projektu. Koszt prac graficznych ustalany jest indywidualnie.
Materiały mogą być za pośrednictwem e-maila na adres biuro@systemdruk.pl lub bezpośrednio na adres wskazanego Opiekuna jako załącznik (pliki nie większe niż 10 Mb) lub link umożliwiający pobranie materiałów. Serwer FTP - pliki produkcyjne można umieszczać na serwerze po udostępnieniu danych Zamawiającemu na Jego prośbę. Mogą być również dostarczane na nośnikach CD lub pendrive w siedzibie Wykonawcy.
Pliki powinny być dostarczone w formacie PDF w wersji 1.3 Standardowe spady dla projektów graficznych do A1 włącznie powinny wynosić 3 mm. Tekst oraz grafikę proszę umieszczać w bezpiecznej odległości od krawędzi projektu, to jest nie mniej niż 6 mm. Minimalna wartość dpi dla bitmap zawartych w projekcie wynosi 300 dpi. Pliki PDF powinny zawierać wszystkie fonty (fonty załączone, ewentualnie skrzywione). Standardowo do prac kolorowych należy stosować przestrzeń barwną CMYK, wszystkie kolory „Spot Color” powinny być zamienione na CMYK, chyba, że występuje konieczność użycia dodatkowych kolorów. Informacja o świadomym użyciu kolorów dodatkowych powinna być zawarta w mailu. Więcej na temat przygotowania plików do druku w „Regulaminie przygotowania materiałów do druku” znajdującym się na głównej stronie w zakładce „Kontakt”.
W druku cyfrowym standardowe terminy realizacji wynoszą od 1 do 5 dni roboczych. W druku offsetowym i wielkoformatowym standardowe terminy realizacji wynoszą od 5 do 8 dni roboczych. Terminy realizacji uzależnione są zawsze od rodzaju i nakładu wykonywanej usługi oraz aktualnego obłożenia parku maszynowego. Każdorazowo należy potwierdzić termin realizacji z osobą przyjmującą zlecenie.
Czas oczekiwania na kalkulację wynosi maksymalnie 1 dzień roboczy od momentu złożenia zapytania.
Zapytanie ofertowe powinno zawierać minimum informacji odnośnie:
  • nazwy produktu
  • formatu pracy
  • nakładu
  • rodzaju materiału
  • kolorystyki
  • liczby stron (z uwzględnieniem środka + okładka)
  • uszlachetnień