Twój partner w druku
Poligrafia od A do Z
Dedykowany opiekun
Oszczędność czasu
Print Management – jak działamy

Print Management – jak działamy

Czym jest Print Management?

Print Management  (PM) to usługa kompleksowego zarządzania potrzebami poligraficznymi firmy – outsourcing poligraficzny prowadzący do poprawy jakości materiałów drukowanych przy jednoczesnej redukcji ich kosztów.

Dla kogo to jest?

Usługa jest szczególnie atrakcyjna dla średnich i dużych firm, których potrzeby w zakresie wszelkich materiałów drukowanych są znaczne i/lub skomplikowane. Jeśli firma posiada liczne oddziały i zatrudnia wielu pracowników, a komunikacja tych pracowników z klientami oparta jest o materiały drukowane (wizytówki, papiery firmowe, ankiety, ulotki, broszury, katalogi itp.), to taka firma jest potencjalnym adresatem usługi PM. Jeśli firma jest producentem stosującym zadrukowane opakowania papierowe i/lub kartonowe (torby, pudełka, displaye, prezentery itp.), to taka firma jest potencjalnym adresatem usługi PM. Jeśli firma jest detalistą posiadającym sieć sklepów lub salonów sprzedaży wykorzystujących często zmieniające się materiały POS (plakaty, banery, wobblery, naklejki, kupony itp.), to taka firma jest potencjalnym adresatem usługi PM. Adresatem usługi są również firmy, które posiadają własny dział graficzny lub działają w porozumieniu z agencją reklamową, ale chcą obniżyć cenę druku elementów przez nie projektowanych.

Jak to działa?

Firma PM przejmuje od klienta zarządzanie tworzeniem, realizacją i logistyką wszelkich druków, jakie mogą być klientowi potrzebne. Klient PM nie musi już zatrudniać lub wynajmować grafika, który zaprojektuje druk, nie musi dokonywać wyboru techniki druku i materiału optymalnego dla realizacji produktu, porozumiewać się z podwykonawcą, który ów druk wykona ani szukać kuriera, który dostarczy wydrukowane materiały na czas do wszystkich oddziałów firmy. Nie musi również negocjować kosztów cząstkowych, weryfikować  terminów realizacji poszczególnych etapów ani kontrolować jakości wykonania poszczególnych elementów. Zleca całość firmie PM i otrzymuje gotowy produkt – w pełni zgodny z zamówieniem i dostarczony we wskazane miejsce na wyznaczony termin za ustaloną z góry cenę.

Ile to kosztuje?

Realizacja druków firmowych poprzez firmę PM jest tańsza niż samodzielna realizacja druków w wykonaniu klienta. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze: firma PM z racji liczby i objętości składanych zleceń, kontroli jakości materiałów na wejściu oraz gwarancji terminowej zapłaty za każde zlecenie uzyskuje u podwykonawców lepszą cenę na dany produkt, niż klient, który samodzielnie pertraktuje z podwykonawcą. Po drugie: skupienie całego procesu produkcji wszystkich elementów drukowanych w jednym zamkniętym procesie kontrolowanym przez specjalistów poligrafii generuje oszczędności wynikające z optymalizacji materiałów i technik realizacji oraz ogranicza liczbę błędów, a więc i strat finansowych przez nie powodowanych. Po trzecie: optymalizacja procesu produkcji dotyczy także terminów wykonania druków oraz logistyki ich dostaw, przez co ograniczane są straty wynikające z opóźnień. Firma PM niewątpliwie zarabia na zarządzaniu całością procesu, ale ostateczna cena produktu dla klienta jest i tak niższa, niż tego samego produktu zamawianego poza usługą.

Co jeszcze można zyskać?

Poza obniżeniem kosztu produktu drukowanego, klient PM zyskuje spokój i bezpieczeństwo wynikające z opieki zapewnianej przez firmę PM. Firma PM to grupa fachowców w dziedzinie poligrafii – opiekunów klienta rozumiejących jego potrzeby, grafików wyspecjalizowanych w przygotowaniu materiałów do druku oraz technologów z zakresu materiałów i technik drukarskich. Grupa ściśle współdziała wewnętrznie oraz zewnętrznie – z podwykonawcami i dostawcami – dla dobra klienta. Grupa oferuje również klientowi swój know-how poprzez doradztwo w zakresie realizacji materiałów drukowanych na każdym etapie ich powstawania, nawet jeśli klient nie jest zainteresowany usługą kompleksową, a jedynie wybranym etapem usługi – np. samym drukiem. Pomoc może np. dotyczyć projektowania – dostosowania projektu do specyfikacji podwykonawcy, dostosowania do przewidzianego w realizacji materiału lub dokonania drobnych zmian prowadzących do oszczędności wynikających ze zmiany techniki druku, redukcji liczby kolorów bądź możliwości zastosowania innego formatu podłoża.

Print Management to nowoczesna usługa dla nowoczesnej firmy dbającej o swój wizerunek, jakość swoich materiałów drukowanych oraz dążącej do obniżenia kosztu ich produkcji. Polecamy Państwu tę usługę w wykonaniu naszej firmy – zapraszamy do kontaktu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie...